Říjen 2010

Nová fasáda

31. října 2010 v 23:38 Organizačně
Jak jste si asi všimly, blogísek dostal novej brízolit díky šikovnosti krásné a jedinečné KK! Doufám, že se vám líbí tak  jako mě. Hlavně to záhlaví s telkou je cool, že?  Ne že by se mi staré  anachronism červenobílé omrzelo, ale brzy -asi za pět dní-  oslaví váš oblíbený  své první narozeniny, tak myslím, že si zaslouží malý dárek v podobě nového cool oblečku! *vzlyk*  Věřily byste, že už to bude rok?  Musíme to nějak  oslavit, teda ještě nevím jak, ale bude to party jak zamlada! :)
KK, patří ti můj velký dík za dyzájn!  A co vy, líbí se vám to tu  více než předtím?

Helena of the Fleet Street

29. října 2010 v 21:23 Dream team
HELENA9
Okay, je tu někdo, kdo nezná Helenu Bonham Carter, freaky herečku ekcentrických  charakterů,  exluzivní manželku Tima Burtona, aristokratická růži z lepší společnosti,  černou ovci  londýnských ulic,  alfa samici, která  dokazuje pravdivost Barneyho crazy/hot scale, báječnou čubu v korzetu, jejíž jediné mínus je, že z nějakého záhadného důvodu se jí nepodařilo  prokázat světu službu a zlikvidovat Harryho Pottera...? Uf, to byla dlouhá věta.  Pakliže tu někdo  takový je, zavřete prosím můj blog a běžte nakoukat filmíky jako  Sweeny Todd, Velká ryba, Klub rváčů,  Karlík a továrna na čokoládu a mnoho, mnoho dalších, neb přicházíte o hodně!  Dneska se mrknem na její ženiálně ujetý anachronism  styl!

Let´s NOT be cool!

26. října 2010 v 21:41 Diskašn
Dnešní  téma nebude ani tak  diskašn jako spíš pikantní :) Práskněte na sebe, co jsou vaše nejoblíbenější guilty pleasures?  Co je to guilty pleasure?  Something you shouldn´t like but you do. Něco,  co není  "cool," ale vy to stejně rádi děláte, neb vás z z nějakého důvodu prostě baví, i když je to někdy trapný přiznat! Koukáte pořád na stařičké díly Doremi?  Zpíváte si v koupelně se šamponem v ruce? Jíte nejradši rukama?  Posloucháte Paris Hilton? Koukáte na youtube na videa tlustých padajících dětí a smějete se u Kameňáku?  Jsem zvědavá, co na sebe prásknete!
guilty
Moje guilty pleasures
1) Sledování pokleslých pořadů jako je Dragons Den/Den D/Sharks Tank  (show o tom, že přijde nějaký maník, co chce dělat byznys a pár milionářů mu buď dá prachy nebo ho pošle do háje-  věřily byste, že jsem jsela všechny díly anglické/kanadské/americké/české verze?) a britský XFactor (české mutace jakýkoli talentových show suck, ale miluju Simona Cowella a jeho zechsy anglický přízvuk a vtipálistické komenty)
2) Když přijdu domů po vysilujícím dni s igelitkou jídla z Tesca  (*trauma*), sednu si ke stolu a při sledování Ano šéfe sežeru ty největší dobrůtky z taštičky *_*
3) Zůstat v pátek večer doma, pít víno, psát, kouřit a ajsíkjůovat do pozdních nočních hodin s Taraen
4) Analyzovat filmy a rozebírat je záběr po záběru celé hodiny-  často to souvisí s bodem č. 3 :)
5) McChicken a cola   McDonalds je ívl  korporace, která produkuje předražené  nezdravé  kalorické junk food  a všecky ándrgraund děcka je nenávidí, ale...pa ra pa pa páá
6) Koukat na lidi, když jedí  zákusky anebo cokoli se šlehačkou a totálně je vyschízovat  svými  poznámkami o tom, jak jsou sladkosti  dekadentní
7) Čumět na vizuální skvosty na weheartit, číst blogy slečen jako je Nivelleen a Kretka, stalkování Dustina Lance Blacka, sjíždění Oscar acceptance speeches režisérů z 60.let,  hledání facebook kontaktů  na random lidi, jen abych si  ověřila svoje předpoklady pro práci u rozvědky...a tož tak :)
8) Spaní v postýlce s povlečením s Hello Kitty, Disney princeznami, prostě v posteli, která by se spíš hodila pro cca desetiletou holku a ne pro  někoho, komu už táhne na 17...*
9) Prokládání  českých vět anglickými výrazy , poangličťování českých výrazů, počešťování anglických výrazů,zpívání anglických písniček česky a českých anglicky :)
10) Sálodlouhé hrabání se na Ebayi v množství blbostí, které stejně nekoupím  :)

Tak a teď vy, sem s tím, chci slyšet dirty stuff!
* No dobře, tak 23....Bitches!
A kdo tvrdí, že žádnou guilty pleasure nemá, tak kecá, všechny máte aspoň jednu:  čumění na hadry, ale to se nepočítá, to je přece normální:)
Moje postřižiny

19. října 2010 v 16:13 Diskašn
hair2

Čau ženský!
Tak na řetězák jste se moc nechytly, fájn....  Rekordní návštěvnost ( o 100lidí víc než obvykle, wow!!) a 2 komentíky, já se fakt picnu.  Tímto děkuju Tar, JAm a Nezumi! Inu smažme to a pojďme diskutovat.
Téma dnešní  diskuze jsou  VLASY!
Napište mi o vašem vlasovém vývoji! Jaká je vaše přírodní barva vlasů?  Kdy jste se poprvé obarvily? Experimentujete se střihy/barvami?  Chcete si nechat  narůst dlouhé vlasy nebo  preferujete krátké?  Máte nějaký "vysněný" účes nebo  barvu, na kterou nemáte odvahu, ale strašně vás láká?  Co říkáte na lolitky s neobvyklými vlasy (means dredy, rasta copánky, různobarevné vlasy..)?  Jaký účes je pro vás  ultimate lolita?
clicky clicky!

Don´t get bored, do my řetězák!

16. října 2010 v 7:56 Postřehy z loli světa
bored

Lucyin lolita řetězák

Ženy, neb nemohu spát (že by to bylo tím kafem ve tři ráno?), vytvořila jsem pro  vás v noci  tkz. Lucyin lolita řetězák!  Máte radost?  Čistě aby se v komunytě zas něco dělo! Připravila jsem 13 otázek, sama jsem na ně taky odpověděla  (vtipný co, odpovídat sama sobě)  a doufám, že mě nezklamete a pěkně si jej zkopírujete na svojí blogísky anebo  sem do komentů!  Snažila jsem se tam nedávat věci, které už byly  tisíckrát probrané  a ohrané, tak doufám, že se mi podaří vás  tím zaujmout!  Andiamos na to!  Olé!

1. Z čeho  vychází tvoje loli přezdívka?
Je to anglická verze mého jména a často mi tak  říkají  i neloli kamarádi. Neberu to teda úplně jako nick.

2. Jak dlouho jsi lolitou nebo součástí loli komunity?
Od prosince 2008, řekla bych...Tak od  památného  1. Vánočního srazu.

3. Jaký byl tvůj zatím nejlepší sraz?
No nejlepší byl určitě Bodyline sraz, co byl  v září...Nejlepší sraz ever a ještě lepší afterparty. V těsném závěsu je ita sraz v Plzni a Dobříš...a 2. Vánoční sraz.  A vůbec, všecky srazy,  na kterých jsem byla, stály za to. 

4. Jak bys popsala svůj styl?
Myslím, že v současné době se od svých hodně šílených lucypank a deco  kreací  lehce vyklidňuju a vracím se ke gothic lolitě a více elegantnějším věcem.  Experimentovat ale hodlám i nadále, nemyslete si, že dám pokoj :) Chtěla bych víc míchat pin-up s lolitou, fairy-kei s lolitou, zkusit mori girls fashion...  Bude vzrůšo, tešte se. 

5.Jaké loli weby  navštěvuješ nejčastěji?
Blog Veni-chan, Taraen, Niv, Jenny, Zpovědnici a Valošky...Vždycky mrknu na blog.cz a podívám se, kdo co napsal novýho. Taky čtu loli_secrets a někdy juknu na egl_comm_sales.  Ale tam je to nebezpečné! :)

6. Která česká lolitka je pro tebe nejvíc inspirativní, co se týče stylu?
KK, for sure  a taky Tessu. 

7. Nejdražší loli ajtem v tvém šatníku?
Kabát z Fanplusfriendu, stál přes tři tisíce. Ale to je zimní kabát, ty jsou  drahý i neloli.

8. Jaký je tvůj dream dress?
No těch by bylo...  Dřív to býval Sugary Carnival, ale už mě to přešlo.  Moje dream dressy jsou  hlavně z dílny báječné Metamorfózy.  Strašně moc chci  jejich  Room Print JSK a Apple Print JSK.  Naštěstí  nejsou  zas tak  nedosažitelně drahé, takže počítám s tím, že si je časem pořídím.  Jinak lajkuju spoustu věcí od ÁPéčka, ÁtéáPéčka  a taky nějaké  gofik záležitosti od MMM, ale ne tak, že bych plánovala koupi. 

9. Co se ti na české lolita komunitě líbí?
Potkala jsem díky ní spoustu skvělých lidí, s nimiž bych se jinak neseznámila.  Líbí se mi, že se tu moc nefrčí v tom, kdo má jaký brand a není  to tak, že kdo  má nejlepší hadry, ten je králem srazu a kdo má podomácku  poskládaný outfit, sedí  v koutku.  Myslím, že se tu spíš cení kreativita a  vlastní šikovnost,  ať už v šití nebo  ve schopnosti  kombinovat. 

10. Co se ti naopak na komunitě nelíbí?
Že vznikají  naprosto bezpředmětné a vykonstruované internetové konflikty na Zpovědnici typu  "lolitky vs. HC comm"  nebo  "lifestyle vs.rebelky," která  zažnou,  chvilku je drama a pak pomalu utichnou, nebi všichni  pomalu  zapomenou, jak to  vlastně celé vzniklo. Taky mi HODNĚ vadilo zakládání  chujovin typu Hate Secrets no.895.  Ať už je vedl a psal kdokoli, z věcí, co se tam objevovaly, se mi zvedal žaludek.  Pokud by to tak šlo dál, styděla bych se říct, že jsem součástí  komunity, která  je schopná něco takového vyprodukovat  a živit.A tohle neříkám, abych tu vyvolala nějaké flejmy, prostě that´s Lucy´s View.

11.  Tvůj nejoblíbenější  kousek v loli šatníku?
Milovaný a vysněná šedá  sukně s kočkou a dveřma od Mety a Swan Lake! *_*

12. Máš nějaký nápad na originální místo/program srazu?
Třeba pouť? Kolotoče, balonky,  atrakce, skákací  hrad -  ženy, půjdem ve sweet, budou nás tipovat na 12 a pustěj nás tam, who´s in?!  Chtěla jsem v létě udělat sailor/pirate loli sraz na parníku, ale nějak  jsme se k tomu nedostaly, tak snad příště. To by bylo taky skvělé.  A samozřejmě Dédéčko.

13. Myslíš, že lolita nějak ovlivnila tvoje chování? 
Zjistila jsem, že nepotřebuju, aby se moje oblečení líbilo  všem kolem mě, stačí, že se líbí mě a neběžím se hned převlíknout, když mi někdo  řekne, že se mu  moje spodnička fakt nepáčí. Prostě pokrčím rameny.  Moje tělo, moje skříň, moje hadry  a moje pravidla.

A kdo bude pokračovat?  No přece ty, zvídavý  čtenáři!! 
A kdo nebude komentovat/vyplňovat, tak...

Kalhotky britského impéria

12. října 2010 v 12:38 Das bin ich
Takže ženy.  Dneska vám hodlám poreferovat o tom,  jak se holky v Anglii - anebo  alespoň tam, kde jsem já-  oblékají, protože to vážně stojí za zmínku.  Chodím na  velikou  školu, kam chodí  tisíce studentů a studentek. Většina holek vypadá  tak nějak  normálně, ale najde se tu i překvapivé  množství různobarevných hlav (modrá, růžová, zelenorůžová!),  pankyše bundiček,  kodona-styled hader (zvláště mezi  studentkami designu a fotografie a těchto tvůrčích věcí), ženských  inkarnací  Sida Viciouse, opiercingovaných  pin-up kočen... (Btw, do třídy se mnou chodí chlapec, který evidentně vykradl  skříně nějaké  Lady Gaga a náš temperametní  profesor na něj  během úvodního proslovu zařval "  What the fuck are you wearing?!" a pak zase nerušeně pokračoval dál  :) Skoro  mám  chť začít fušovat  Niv do řemesla a začít  Meet Me in Wales (kdybych tedy nebyla tak  líná fotit, že....:).  ALE!
Sotva se setmí  a začne ňáký ten nájtlájf, všecky  cool anebo aspoň trochu cool baby se někam vytratí  a  jediné, co na ulici nebo  v baru  potkáte, jsou  laciné  coury, jak by řekl  Bender a můj bratr. Vypadají  všecky  stejně jako  přes  kopírák -  upnuté kratičké  šatičky těsně pod zadek a černé  boty (ať už mají šaty barvu jakoukoli, boty jsou  vždy  černé)  na vysokém podpatku.  That´s it. Některé z nich se evidentně  vzhlédly v image televizních moderátorek z  osmdesátých let  (myslím české osmdesátky, you know) a mají na hlavě něco jako trvalou vyčesanou nahoru a  na ramenech vycpávky (jo. vycpávky.  vycpávky!). Těžké  masivní šperky.  Výrazný make-up. Překvapilo  mne, že džíny večer při girls´night out skoro neuvidíte,  což je rozhodně změna oproti Česku,  kdy  sobotní párty obleček  spousty  pionýrek se skládá z bokových riflí a topíčku  (pakliže chtějí být šmexy) anebo tričku s žábou a nápisem Kiss me (pakliže chtějí být casual). Těžko říct, co je horší, jestli  tohle anebo ty britské Koťata  z Arnoštkovy  diskotéky. Back to the bathroom, sweetheart. Existuje tenká hranice mezi tím, vypadat  sexy a  vypadat  lacině a podbízivě. Když vám jdou vidět kalhotky,  you are doing it wrong.
No to je zhruba tak všecko, co jsem vám dneska chtěla sdělit.  Lucy´s Out.

Mental.doc

10. října 2010 v 6:13 Diskašn
Je mi jasné, že tímto  tématem  diskašn potěším  jen  velmi málo lidí  a ještě míň z nich bude reagovat, ale co, udělám si radost a majznu to sem! Takže dneska se, ženy, budeme bavit o DOKUMENTÁRNÍCH FILMECH.

Koukáte v televizi/v kině na dokumenty?  Který jste naposledy viděly?  Který dokument vás zaujal  nejvíc? Zajímají  vás české  dokumenty (Třeštíková, Špáta, Hníková, Gogola, Vachek)  anebo  máte radši zahraniční?Které jméno se vám vybaví, když se řekne dokument?
Btw, kdo  by se chtěl ve znalosti  dokumentů  trochu  "dovzdělat"  nebo  prostě se mrknout na něco  dobrýho, doporučuji web DocAllianceFilms, kde  zadarmo  online můžete zhlédnout velikou  spoustu  českých i zahraničních  dokumentů, od celovečeráků  až po minutové minidílka. Opravdu tu stojí  za to, najdete tam i filmy, které jsou jinak takřka nesehnatelné. A kdybyste chtěly pomoct s  výběrem, let me know, něco vám doporučím! *wink wink*
A propos...víte, že každý  pátek v 20:55 na ČT2 se vysílá  první česká  docu-soap (dokumentární  seriál)  Ptáčata?  Je to něco,  co tu ještě nikdy nebylo, zčekujte to na FB nebo na webu ČT.

Prosím prosím,pište  komenty, dneska za ně budu ještě radši než jindy, chci si počíst jak jsou  na tom návštěvníci  mého blogu  s láskou či neláskou k dokumentaristice

Wales, baby!

7. října 2010 v 18:50 Das bin ich
england

ZDAR ŽENY!
Omlouvám se vám za svoji neaktivitu. V poslední  době jsem měla spoustu práce s dokončováním  svého filmu a s premiérou  a také zejména se zařizováním  svého přesunu do Anglie *_*  Do poslední  době to bylo jen v kolonce "možná," takže jsem o tom moc nechtěla mluvit,  abych to  nezakřikla :)  Ale dobrá věc se podařila a já jsem se na pár měsíců  přesunula do Walesu,  kde studuju na univerzitě.  Na internet tu mám přístup  v pohodě, akorát  nevím, jak moc budu mít čas  aktualizovat,  ale slibuju, že budu dělat, co budu moct a snad brzy  dodám i fotky z  anglického loli srazu - nedaleko  ode mě bydlí  jedna moje loli kamarádka, tak  se za ní  asi  pojedu  podívat nebo  přitáhnu na nějaký  sraz *_*   Btw, dneska jsem byla s kamarádkou courat po kšeftech a OMG! Pokud přijedu  na Vánoce  (not sure),  tak se LOGr a spol. může těšit na famózní dárky!