Srpen 2010

Blog, baby, blog

30. srpna 2010 v 19:54 Diskašn
blog
Téma dnešní diskašn je ryze internetová záležitost! Dneska budeme řešit BLOGY a vaši bloggerskou  historii!
Máte blog? Jeden nebo více? Používáte jen jako svůj deníček nebo jej spíše zaměřujete na jedno konkrétní téma?  Kdy jste začaly blogovat a co vás  k tomu  vedlo?  Už jste někdy blog zrušily a po čase založily nový?  Proč?  Vědí vaši přátelé o vašem blogu?
Pokud blog nemáte,  na jaké blogy rády chodíte?  Proč si nějaký nezaložíte?

Já a blogování: Tento blog funguje od října 2009, brzy to už bude rok, whoa! Je to můj první blog, založila jsem si ho, abych kde psát své názory na (nejn) loli módu a loli komunitu.  Postupně jsem ho začala využívat, abych se dozvěděla názory vás, mých drahých věrných loli čtenářek  (neb myslím, že většina z vás -  aspoň ty aktivní-  jsou lolitky či  dívky, které se o japonskou módu nějak zajímají)  na různá témata - means diskašns.  Není to můj deníček, i když nepíšu výhradně o lolitě, však víte, taky ráda píšu o filmech (velká filmová  fanynka hýr), někdy o hudbě  (Amanda Palmer, yay!)  a tak vůbec. 
Ještě jedna doplňující  egocentrická otázka: 
Co vás na tomto blogu baví nejvíc?

Moc se těším na vaše komenty!


I Heart It

28. srpna 2010 v 1:37 Das bin ich
wht1
WeHeartIt je skvělá, permanentně sekající se stránka, obsahující  přehršel  awesomností  a různých cool (či pseudo-cool) obrázků, brouzdat se tama je - alespoň pro mě- záležitost  na celý večer.  Podělím se s vámi o pár obrázků, které  tam  v poslední době "hártujuˇ(=jakože se mi líbí, pro neználky : ) To jen tak, aby řeč nestála!
perexujem, jasné, ne?

Lolita Juniors

23. srpna 2010 v 18:13 Diskašn
juniorlolita1
Myslím, že se nebudu mýlit, když prohlásím, že většina lolitek v komunitě je ve věku cca 14-24 let, samozřejmě s tím, že se vyskytnou i dívky mladší a starší.  A také si troufnu tvrdit, že většina z nás je svobodná a bězdětná. Moje otázka k dnešní  diskašn bude tedy  čistě hypotetická...
Oblékaly byste do lolity svoje dítě?  Proč? Proč ne?  Od jakého  věku? Koupily byste své dcerce i  nějaký  brand?  (btw, existují spešl ženy- švadlenky, které přešívají brendové  kousky pro dospělé na dětské  velikosti? ) Vybraly byste nějaké co nejvíc sweet modely anebo spíš něco  střízlivějšího?
Těším se na vaše komenty!

Brno Goes Harajuku

21. srpna 2010 v 21:27 Srazy
sraz
Asi před hodinou jsem přišla z brněnského harajuku srazu, tak  vám sem napíšu nějaký fešný report pěkně zatepla, dokud si všecko pamatuju, ale opět to  - jak už u mě bývá  zvykem-  budou jen moje vtipálistické  postřehy, neb na chronologické  kontinuální popisy "šli jsme tam a viděli jsme hento a tamto" prostě moc nejsem :)  Tak šup pod perex pro můj  chaotický  rádoby report!


Because we looove making movies!

20. srpna 2010 v 22:51 Diskašn
tarantino
Tak cinefilní diskašn, co vy na to?
Zítra mám  (snad doufejme ) poslední  natáčecí den, pak letím na harajuku sraz, kam dojdu patrně dost pozdě....  a jak přijdu  dom, tak  doufám, že  zde objevím komentíky o tom, jestli máte či nemáte rády Quentina Tarantina! Scenáristu a režiséra, kterého  snad není  třeba představovat,  pokud jste tedy až do dneška nežily na dně jezera.  (Pokud jo, tak  zčekujte jeho filmografii zde anebo hýr). Máte rády jeho filmy?  Jaký je podle vás jeho  nejlepší film a který vás naopak vůbec neoslovil?  Která ze scén z jeho filmů  vám nejvíce utkvěla v paměti? Zašly byste s ním na pivo (lifestyle lolitky nechť čtou na čaj xD)? 
PS: Název článku je Quentinův válečný  pokřik při natáčení  filmů, když se nedaří  a potřebuje nabudit štáb, což se mi moc líbí..

Moje. Moje. Moje.

18. srpna 2010 v 0:23 Mol šatní
meta1
Moje vysněná sukně, jeden z mých dream printů, sukně, do které jsem se zamilovala hned, když  jsem ji asi před rokem poprvé viděla na internetu, je konečně u mě :) Moje. Moje.  Moje.  Už jsem ji rovnou pokřtila na oslavičce narozenin Jenny a Yuzu  (°hugs ženy°)   -  pokřtila  obrazně, ne, ničím jsem ji nepolila a oslava byla btw naprosto skvělá  a fenomenální, to jen tak,  kdyby vás to zajímalo :) - kde mě ženy málem zmlátily, když tuhle štramandu viděly a sdělily mi, že jsem brandwhore a že je seru.  Ale to neva. Nejvíc cool sukně ever.  Zatím všecky moje dream hadry, co jsem si  dooopravdy pořídila, pocházejí z Metamorfózy, nejdřív Swan Lake, teďka Číčaburg za dveřama :) Teďka ještě ty Jabka! 
---konec čum-co-mám článku, můžete po mě začít házet pazourky a psát, jaká jsem bitchxD-

I want to be a forest girl

15. srpna 2010 v 23:42 Mol šatní
mori4
moje suverénně nejoblíbenější mori fotka

Přicházím se snůškou obrázků stylu, který mě uchvacuje a do kterého bych se velmi ráda pustila, avšak mám k němu takový zvláštní respekt. Podle mě je to styl, který jen tak na ulici uprostřed velkoměsta prostě vypadá  blbě. Mori girls patří podle mě do lesa. Do přírody.  Ale ne na nějaký  rozkvetlý palouček.  Škoda že tu na podzim nebudu, chtěla bych spáchat nějaký supr mori fotošút v chladném a ponurém lese, mezi suchými a holými stromy, kde to nepřipomíná učesanou zahradu, ale spíše nezkrotný kus kolektivního vědomí přírody.  
Lolitu tahám pořád a všude a mám ráda k lolitě kontrasty, ale u mori mi obrovsky  záleží na celkové  atmosféře fotky, celkové  atmosféře osoby.  Nechtěla bych jít v mori do školy, do hospody ani  na nákup -  chtěla bych tak jít do lesa. Nesnáším přírodní lidi, ale miluju mori girls. *_*

Petti& Tutu in da hauz

14. srpna 2010 v 20:53 Diskašn
tutu

Netradičně dvě diskašn za sebou, i když  toto nebude o diskuzi, ale spíše o  vyměňování zkušeností  v návaznosti na téma ankety. 
Odkud máte svoji spodničku/spodničky? Jste s ní/s nimi spokojeny anebo máte výhrady? Pokud jich vlastníte víc, která z nich je nejlepší a která nestojí za nic? Máte rády  pořádný poof nebo střímější?Máte nějaký tip, jak se o ni spodničku starat, aby nechcípla?
Já, jako známá závislačka na tylovostech, vám předám svoje moudrosti pod perexem :)

OTT ORLY?

12. srpna 2010 v 9:11 Diskašn
ott
Tématem dnešní  diskuze je OTT (over the top) sweet lolita. Obrovské, někdy až  monstrózní ozdoby ve vlasech -  mašle, dorty,  zmrzliny, často paruky....V barvách vede růžová a blankytně modrá. Šílené  "radioaktivní" printy nejčastěji  z dílny nejznámější  sweet lolita značky Angelic Pretty.  Neomezené  množství  doplňků často ve tvarech sladkostí  a zvířátek. Tendence ke "klonům" -  dívky, co si od jednoho printu  pořídí úplně vše (od mašle až  po podkolenky), aby byly prostě matchy matchy  a  dvojčátkují se se svými kamarádkami.  Snaha být co nejvíc sladká, roztomilá a over the top.  Přes míru.
Jaký je váš názor na OTT sweet lolitu? Líbí se vám? Oblékáte se tak? Jaký je váš názor na "OTT sweet klony"? Vyšly byste si ven s dortíkem na hlavě  anebo  preferujete v lolitě spíše eleganci? Který print od AP se vám  nejvíce líbí a který vám přijde tak  strašný, že teda ani náhodou?
Diskutujte, ženy, až večír dojdu  domů, chci  si počíst komentíky :)

Osacké kotě nespí v botě, leč šije cool hadry

9. srpna 2010 v 22:07 Mol šatní
osaka22
Naše stará  známá theosakakoneko, šmexy a stajliš  žena z EGL  (víte která, ne?) je nejen krásná  a úžasná a paří v lolitě, ona i šije!  Náhodou  jsem  narazila na stránky jejího  internetového  shopu,  jež se zove  Kinki Kitty. -  nedávno měla i vlastní módní  přehlídku, z níž pochází  tato fotka. Stránky jsou zatím ne moc promakané, ale modely, které tam  nabízí, se mi  líbí  móc, proto jsem  pár obrázků pokradla a rozhodla se vás zahltit awesomnostmi z dílny ósackého kotěte :)

Mejnstrým píše o japonské módě!

7. srpna 2010 v 14:28 Postřehy z loli světa
Báječný časopis pro mladé šmexy dívky  CozmoGérl  píše o "japonské módní  invazi!"
Držte si klobouky a moc se nerozčilujte :)
lol

Menší čistka šatníku

5. srpna 2010 v 1:58 Mol šatní
Ženy, moje skříň si odmítá vynalézt tajné detašované pracoviště v Narnii a místo toho neustále zvrací oblečení, tak jsem se rozhodla pár kousků, které  nenosím, prodat.  Všecko ve výborném stavu, skoro nové, mrkněte pod perex, jestli vám něco padne do oka!

EDIT : VŠE PRODÁNO, DÍKY ZA ZÁJEM!

In my young days, dolls were cute, but now they are just scary bitches

4. srpna 2010 v 13:30 Daily Lucy
industrial1
Zdar ženy! Přicházím s další troškou do mlýna do rubriky Daily Lucy :) Dneska to bude outfit, ve kterém jsem včera pobíhala po Brně s Nivelleen a  sháněly jsme rekvizity na natáčení. Po vyčerpávající robotě jsme si udělaly malý chillout  na industriálním plácku s výhledem na báječný bilbórd a tam jsme kecaly, fotošútovaly, kouřily, pily minerální vodu, plánovaly harajuku sraz a řešily, co je známka Spanku.  
více fotek po perexem

Nedělejte Spanka tupce!

3. srpna 2010 v 23:08 Srazy
harajukusraz
EDIT: POZOR, ZMĚNA DATA!  SRAZ  PŘESUNUT NA  21.SRPNA!
klikej na perex, však už to znáš!

Muslim Lolita

2. srpna 2010 v 10:32 Postřehy z loli světa
muslim1
Při brouzdání po EGL jsem objevila tento článek od muslimské  lolity Airy z Malajsie.  Aira a její kamarádky se oblékají do lolity, ale zároveň chtějí dodržovat zásady své víry - zahalovat své vlasy a nosit hijab. Názory EGL komunity na muslimské lolitky jsou různé, některé jim fandí, jak dokáží kloubit svoje nábožství s módou, kterou mají rády, jiné je mají za ity a říkají, že headdress/králičí ouška na hijabu je prostě divnost a basta fidli. Váš názor?
bacha perex