Report z Queer Parade aneb Puffy ženy v poofy městě

27. června 2010 v 15:56 |  Srazy

QP11
 Reporty mi nejdou a nebaví mě, ale sobotní vzrušené události  vám tu zreflektovat musím :)

Moje dojmy z Queer Parade
- nakonec nás z brněnského  loli gangu  šlo  pět - já v nových  šatečkách poděděných po Arzeničkovi z Qutielandu, ve kterých vypadám jako  schovanka z kláštera (což velmi lajkuji)  a zastánkyně tradiční rodiny, že bych se rovnou mohla postavit vedle kněze Halíka,  Taraen, která byla velmi sexy  a velmi  gotyše, že vypadala  jako  schovanka našich  holohlavých kámošů,  Jenny, která je autorkou všech těchto krásných  fotek,  Katuka  v nové  queer sukni ušité spešl pro účely  Queer Parad, a Arsena,  jejíž  placky I LOVE BOYS a I LOVE GIRLS mátly okolí :)
-naše malůvka na náměstí  Svobody je the coolest  by far ze  všech!  Ženy!
- Katučiny  monstrózní  ružové  RHSka uchvacovaly  široké  okolí.  Nejlepší  byla reportáž "To, že jsme jiní, je jen naše věc!" -  hned poté záběr na Katučiny  boty.  Ano, to že jsme jiní  a nosíme  obrovské  boty  s vyřízlou  patou,  je jen naše věc!
-  média  jsou opravdu mocná a síla střihu uchvacující.... V reportážích to vypadalo, že se v centru Brna strhla minimálně  občanská  válka, miny,  tanky, dýmovnice, masakr, prostě RIOOOT!  V reálu  to vypadalo  tak, že celá akce byla opravdu  velice poklidná, nedělo  se de facto nic,  policajtů  tam bylo desetkrát  víc než gayů  a nácků dohromady,  snajpři na střechách,  obrněná vozidla,  zásahové  jednotky  a  nad tím vším krouží  vrtulník! 
- nejvtipnější byla kauza dýmovnice, která  bouchla v Josefské  ulici -   My:  "Tohle bude ve všech zprávách!" ...a bylo :)  Z dýmovnice o síle  špatně uhašené  cigarety  se stala mediální hvězda!
- naše  loli družina byla nejfocenějším objektem na parade x x
- "Lesba Britského Impéria"  byla bezvadná a není  to Elton John!
- měly jsme docela štěstí, že jsme se na ten Svoboďák vůbec dostaly, neb to tam bylo  slušně zabarikádované, kontroly  občanek... Naštěstí  se nám skrz kontroly kabelek  podařilo  propašovat  na akci několik zápalných  lahví, plato vajec  a  kilo čistého kokainu :)  No a vážně:  Katuce chtěli  sekuriťáci  zabavit palicu, co jí koukala z kabelky, nakonec jí byla  ponechána, neb to  byla palica s queer vlajkou  a tak  Katuka mohla  nerušeně ohrožovat okolí
- počet  dívek  a žen na parade výrazně převyšovat nad počtem  chlapců a mužů a celkově tam bylo  dost málo lidí...  Shame on you, gay folks!
- Halík byl  přítomen též, opět něco  vyřvával, obstoupen asi patnácti policajty,  co měli radost, že mají  co dělat
- tímto  zdravím slečnu  Quinquillu,  která  byla v organizačním týmu a s níž jsme se tam potkaly! 
- ve tři  celá  ta sranda skončila  a my jsme  šly na hengautovat  do Dédéčka, kde jsme se lehce zhádaly s fotbaluchtivými muži  (my chtěly  sledovat  ČT24!) a poté  ke Katuce do nového bejváku  na SingStár  si zabékat. Šud aj stej or šud aj gou náááu!
Spousta fotek pod perexem

QP1
 Jiří  Hromada, dlouholetý český gay aktivista
QP2
"Héj, Tar, vidíš, tady máš ten svůj vrtulník!"
QP3
Hemžení  před začátkem průvodu 
QP4
A my jsme si čas před průvodem krátily líbacími scénami...aneb Ještě nikdy nebylo  v Brně takhle teplo =)
QP5
"Namalujte vzkaz  Brnu!"
Lolitky se zmocňují  kříd...První tahy našeho  epic výtvoru!
QP6
"Maluj L, já budu malovat  I a ty kresli  srdíčka!"
QP7
Už se to rýsuje!
QP8
Moje oblíbená fotka! 
QP9
Cha, máme největší malůvku!!
QP10
Ó ano!
QP12
Lesba Britského Impéria maluje též
QP13
This!
QP14
Kus mé hlavy s mašlí  a  plakát - dav se vydává na pochod Brnem

A to je vše, přátelé :)
Děkuji Jenny  za  fotky a ženám za to, že šly  na tuto  ekšn se mnou. Za rok zase příště :) 
 


Komentáře

1 kk kk | 27. června 2010 v 16:16 | Reagovat

1) slušelo vám to
2) malůvka pěkná
3) snajpři? ježišmajrá...:)
4) Tomáše Halíka mám celkem ráda a je blízkým přítelem mé tety

2 Taraen Taraen | 27. června 2010 v 16:35 | Reagovat

Vrtulník byl, těžkooděnci byli, dýmovnice byla, snajpři byli, i nějakého toho nácka a náboženského fanatistu jsem zahlídla, takže všechny položky jsou odškrtnuty :-) a cítím se jako odvážný demonstrant.
Halík obklopený deseti těžkooděnci byl vtipný, ale nejlepší byla fotka s podtitulkem "Pochod Mladých křesťanských demokratů" a u toho fotka jednoho důchodce s transparentem :-).

3 Alice-chan Alice-chan | Web | 27. června 2010 v 17:19 | Reagovat

Doufám že nikoho nenapadne označovat to jako módu pro homosexuály (dnešní lidi jsou schopní všeho) :D
Včera jsem se v televizi pořát dívala po nějakém ,,nezvyklém" oblečení v davu.
:)

4 Marky Marky | 27. června 2010 v 18:27 | Reagovat

Moc mě mrzí, že jsem musela k babičce. Jinak LOLITA JE QUEER GANG je užasný a Katušce strašně závidím tu novou sukni. Moc vám to u té kresby sluší.

5 Sandie Sandie | Web | 27. června 2010 v 23:36 | Reagovat

Pravda je, že ve zprávách to vypadalo jako pěkně akční záležitost. Tady je vidět ta manipulace :)) Jinak, všem vám to slušelo. Katučiny RHS rulez :)

6 Lucy Lucy | Web | 28. června 2010 v 11:13 | Reagovat

Manipulace, těžká manipulace. Kámoši mi psali smsky, jestli jsem v pohodě, jestli  mě tam někdo  nepřizabil/nepočůral/neoslepil  slzákem.  Ve skutečnosti  to bylo fakt bez problémů, rispekt polecajti.  Doufám, že příští rok to zas nepodcení.

A na Halíka mám názor velmi jasný.

7 Yuzu Yuzu | Web | 28. června 2010 v 22:30 | Reagovat

Mimochodem, už se konečně objevilo něco o té dýmovnici. Zkus si to najít, má to titulek nějak jako "Extremisté mezi sebe vhodili dýmovnici..." XD

8 Arsena Arsena | Web | 29. června 2010 v 12:37 | Reagovat

Prostě přesně, jak jsme čekaly =D Holt musíme příště udělat větší drámo, aby si ti chudáčci reportéři nemuseli nic vymýšlet ;D

9 Quiquilla Quiquilla | 30. června 2010 v 10:43 | Reagovat

Také zdravím :)
Píšu až teď, protože od pátku jsem se prakticky nedostala k netu (s výjimkou hledání si vlaků, adres a busů a mailu)
Musím říct, že vám to moc slušelo, děvčata :) Několik slečen z organizačního týmu se mě ptalo, jak ty velký sukně fungujou a co je to vlastně za styl :D A jedna dobrovolnice bude prý na Advíku spoluorganizátor shonen-ai sekce, takže ta samozřejmě věděla vo co gou a každou chvilku vás chodila tajně stalkovat :D
Celkově z toho mám moc dobrej pocit, akorát nás trochu mrzelo, že jinak, než s hromadou policajtů, obrněnejma vozidlama a prohledáváním lidí to udělat nešlo, ale tak pořád lepší, než kdyby se tam něco stalo, že...
Akorát mě štve, že jsme nakonec nevytáhli naprosto dokonalý transparent, někomu se to nejspíš zdálo malinko jako provokace :D
Stálo tam: "GAY NAZI BOYS JOIN US, WE KNOW YOU WANT TO" :D
A Clare byla ženiální ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama