Cinefilní žně aneb Co to sakra bylo, ta trojka?!

28. června 2010 v 23:02 |  Das bin ich
Filmová soutěž  je zdárně za námi, zbývá  jen  rozluštění správných odpovědí. Takže pokud se chcete  dozvědět názvy filmů, které jste nevěděly, a také něco málo o nich, zde je to správné místo: ) 

Ztraceno  v překladufilm1
Tento skvělý  film natočila  režisérka Sofia Coppola,  geniální dcera geniálního otce, režiséra F.F. Coppoly. Lyricky komediální příběh  o setkání  dvou Američanů, které  různé  důvody přivedly do Tokya - On je stárnoucí  herec, který přijel  točit reklamu na whisky,  Ona je  čerstvě provdaná trochu rozmazlená dívka, co neví  co se životem. Ve městě, kde nerozumí nikomu ani slovo a kde se oba  cítí  trochu  ztraceni stejně jako  ve svých  vlastních životech,  je spojí  nespavost. Nejde o love story,  spíše o citlivý, nepodbízivý   a velmi půvabný  příběh o sblížení  dvou lidí. Tento film je rozhodně must-see pro  všechny  japanofily, neboť  pojednává o  pocitech cizince v Japonsku.  Sofia Coppola, mimochodem autorka  Smrti panen, o které jsem zde už psala, za film dostala Oscara za nejlepší původní scenář, takže  stahujte!!
perex, of course

Věčný svit neposkvrněné  mysli
film2
 Jedna z  neoriginálnějších love story všech dob, geniální počin z pera mého oblíbeného  scenáristy Charlie Kaufmana  a neméně zdatného režiséra Michela Gondryho.  Jde o surreálný příběh  tichého  a nesmělého  Joela, který  se po rozchodu s láskou svého života, ztřeštěnou a bláznivou  Clementine, rozhodne nechat si  z mysli  vymazat veškeré  vzpomínky na ni. Bizardní, surreálné, zábavné, poetické  i tklivě nostalgické - já osobně tento film ráda nazývám kubickým.  Pokud  jste tento film ještě neviděly,  prosím nenechte se odradit tím, že tam hraje ksichťák Jim Carrey.  Právě ve Věčném svitu ukazuje, že umí i doopravdy hrát.   Must see. Vážně.  Filmy Ch.Kaufmana jsou geniální právě v tom, že se nedají  k ničemu přirovnat a nedají  se opsat jednou větou. 

Fucking Amal/Show Me Love
film3
Áno a zde je film, který vám dělal největší potíže  a já se nedivím, byl to oříšek =)  Švédské  drama o  dvou dospívajících dívkách je jedním z nejvýraznějších švédských filmů  konce 90.let a pochází  z pera vynikajícího režiséra Lukase Moodyssona.  Elin (blondýna) je populární  "cool"  čtrnáctiletá  dívka se špatnou pověstí,  která je znudená vším kolem sebe, zejména pak  malým ospalým městečkem Amal, kde žije a kde se nic neděje.  Agnes je tichá  introvertka bez přátel,  která  je tajně do  Elin zamilovaná.  Přestože zápletka zní jako banální teenage coming out drama,  Moodysson z ní svým výtečně napsaným scenářem a skvělým obsazením herců  do hlavních i vedlejších  rolí  dělá film, který  o třídu  převyšuje ostatní snímky této tématiky. Fucking Amal je původní  název tohoto  filmu, Show Me Love je americký název, u nás  se to pokud vím dávalo  v telce pod názvem Láska je láska, což je podle mě nejdementnější  z těch tří, ale co už,

Všechno, co jste chtěli vědět o sexu  (Ale báli jste se zeptat)
film4
Woody Allen je velmi plodný režisér, valí to jak fretka. Skoro všechny jeho filmy jsou "dobré,"  některé jsou  doopravdy výjimečné a zapamatovatelné.  Mezi tuto katergorii patří i tento snímek. Sedm povídek, které  jsou  odpovědí na otázky, které vás vždycky vrtaly  hlavou.  Funguhí afrodiziaka? Co se děje v těle  během ejakulace?  (Může se na loli  blogu psát o ejakulaci..? Karamba, když si může Veni psát o lolitě na gyndě, můžu si tu ejakulovat, jak budu chtít!)   Pokud chcete vidět  Woodyho Allena jako  nihilistickou spermii, okamžitě koukejte toto  nakoukat!  Je to opravdy allenovský humor v té nejlepší formě,  budete to milovat.
Big Lebowski
film5
Fenomenální bratři Coenové, kterými vás tu obtěžuji  celkem pravidelně (už jsem psala o Fargu  ve článku Skvělé samice ve skvělých filmech). Důkaz toho, že i komedie může být velmi kvalitní  film a že humór se dá dělat i jinak, než jak  nám to většinou ukazují ve filmech jako  Kameňák nebo Snowboarďáci.  Dude Lebowski  je  príma maník, lenoch  bez práce, co má rád trávu a bowling a nic neřeší až do chvíle, než  mu nějací dva gangteři pochčijou koberec, neboť si ho spletou  s jiným Lebowskim.  Rozjíždí se dokonalý kolotoč  bowlingu, nihilistů,  Ježíšů,  Vietnamské války,  uřezaných malíčků, kufříků  s penězi  a hlavně -  co ten koberec?  Film, který jsem už viděla aspoň desetkrát a stále se mi neokoukal!

Mechanický pomeranč
film6
Notoricky známý majstrštyk  filmového génia  Stanleyho  Kubricka byla podle mého dávačka, ale přesto se našly hríšnice, co  démonický pohled Malcolma  McDowella nepoznaly.  Shame on you! Film je adaptací  románu  Anthony Burgesse  a kdybych o tomto filmu začala psát, skončím zítra odpoledne, takže spoléhám na vaše gůglící  skills.  Kdo  to  do Advíku nenakouká, bude zkopán v rytmu  Singing in the Rain, neb  Lucy si lokne  drogami obohaceného  moloka, poslechne si Ludwiga Van  a  přepne se do modu  ultra violence!

Tak to jsou filmy druhého kola  Velké Filmové  Soutěže.  Kdo něco neviděl, doufám, že vás  moje "popisky"  trochu  navnadily  a  zapíšete si je na váš "must-download" list  xD  
A pro vás, co máte nakoukáno.... Který  z těchto filmů, co jste viděly, máte nejraději?
Btw, nebojte, toto určitě nebyla poslední filmová  soutěž :)
 


Komentáře

1 Yuuri Yuuri | 28. června 2010 v 23:28 | Reagovat

všechno co jsem neviděla musím dohnat! ><

2 Yuuri Yuuri | 28. června 2010 v 23:30 | Reagovat

Všechno, co jste chtěli vědět o sexu  (Ale báli jste se zeptat) a tenhle film mi pořád uniká *stydí se*

3 Souxie Souxie | Web | 28. června 2010 v 23:37 | Reagovat

Viděla jsem jen Mechanický pomeranč a musím přiznat, že jsi mě svými popisky k filmům dosti navnadila, určitě si nějaký z nich co nejdříve pustím .. :)

4 Maxe Maxe | Web | 28. června 2010 v 23:46 | Reagovat

Přiznám se-Ztraceno v překladu se mi nelíbilo >>". Ale Big Lebowski je epic záležitost! A zbytek jsem neviděla...*trapas*...

5 Molly Molly | E-mail | 29. června 2010 v 1:50 | Reagovat

Tak jsem zrovna dokoukala Fucking Amal. Líbilo se mi, díky za tip :) !

6 Haru Haru | E-mail | Web | 29. června 2010 v 11:45 | Reagovat

Některé z těchhle filmů jsou na mém "to-watch" listu už delší dobu... Musím se na ně konečně podívat. ^^

7 Veni Veni | 29. června 2010 v 12:41 | Reagovat

ha tak jsem přecejen věděla čtyři... Mechanický pomeranč ani Fucking Amal/Show Me Love jsem ještě neviděla ehm ^_^´´´´

8 Lucy Lucy | Web | 29. června 2010 v 13:03 | Reagovat

[7]: Fucking Amal je rozkouskovaný na YouTube s english  titulkama anebo se dá různě stáhnout -  běž na něj :)  a Mechanický pomeranč je must  see, o tom se nebudem bavit =)

[5]: Není zač! Jsem ráda, že se líbil.

[4]: Tisíc lidí, tisíc chutí... Mě se Ztraceno  v překladu  líbilo moc, mám takový jemný, komorní  styl  Coppoly  ráda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama