Proč nikdy nebudu mít Bejby paraple

16. února 2010 v 12:56 |  And now for something completely different....
Moc se mi líbí paraplata od Baby.

Ale myslím, že si žádné nikdy nekoupím.
A nejde o to, jestli na něj ty peníze mám nebo nemám.
Myslím, že je ho pro mě škoda. Že si nic takového nezasloužím, že mi není souzeno, že by v mu u mě nebylo dobře. Nejblíže jsem se vlastnictví takové krásy dostala minulý rok v září v Paříži v BTSSB obchodě. Měli tam dvě, růžové a krémové. Paraplíčka visela na věšáčku u toutbegů a stála 45 euro, čili asi 1200 korun. Zvažovala jsem. Byla jsem v obchůdku úplně sama a džepenýs prodavač si mě vůbec nevšímal, za což jsem mu byla velmi vděčná, mohla jsem tedy nerušeně patlat ve své rozhodovací smyčce. Krémové paraple mě k sobě vábilo mocnou silou, ale nedokázala jsem si představit, že ho nosím. Nejde o to, že by mi dělalo problémy promenovat se po městě s parazólem, věřte mi, že když zvládnu lítat v bonetu a s každou botou jinou, tak paraple už není takovou zkouškou pro moji schopnost pro "Can´t hear you la-la-la-la."
Baby paraple pro mě v loli světě představuje něco velmi zvláštního, až elitářského. Je to pro mě symbol vyšší společnosti, symbol hojnosti a rozmařilosti.
Když vidím Baby paraple, vidím slečnu s vybranými mravy, slečinku z vyšší společnosti, v krásných šatech, jak kráčí po promenádě v Karlových Varech, v jedné ruce (s rukavičkou, pochopitelně!) drží lázeňskou oplatku a v druhé slunečník. Má krásné šaty, s rodiči mluví německy, používá kleštičky na cukr a brzy ji provdají za bohatého velkotovárníka.
A rozhodně to nejsem já. Já jsem někde v postraní uličce, kam ta slušná nikdy nevkročí, v nějaké hospodě, kde se pije a hraje na harmoniku a kde se vypráví obhroublé vtipy. Anebo jsem na univerzitě, v době, kdy ženy ještě studovat nemohly či těsně poté, co jim bylo toto právo v Čechách přiznáno (tuším 1897) a profesoři jimi opovrhovali, zesměšňovali je a posílali je zpět k plotně a manželovi. Anebo jsem mladší sestra této cudné dámy, k níž se rodiče neznají a kterou zapírají před příbuzenstvem, neboť jsem zběhla s komediantem a přidala se k jeho kočovné společnosti. Jezdím po morem týrané krajině a sbírám jahody pro rytíře Blocka. Ani v jedné z těchto vizí nedržím paraple. Na co by mi bylo?
Doufám, že jste již pochopily , že o to samotné paraple ani nejde, to samé by se dalo spíš o to, co to paraple pro mě představuje. Asociuje mi určitou noblesu vyšších deseti tisíc, asociuje mi vůni lázeňských oplatek, asociuje mi tradice, hodnoty a samá pozitiva. Kdybych ten deštník měla, musela byt ho mít schovaný doma ve skříni a chodit se na něj pouze obdivně dívat, jako když se chodíte koukat do výkladní skříně na něco, co se vám líbí, ale co si nikdy nekoupíte, protože si řeknet, "to není pro mě." Anebo bych měla ukrutnou chuť to paraple pomalovat fixou, protože pak bych se s ním možná dokázala sžít. Obecně mám ráda věci, co nejsou zcela perfektní a mají nějakou vadu na kráse, nějaký kaz, trhlinu. Defekt.
A dokážu být velmi destruktivní.
Moc o tom přemýšlím, já vím.
Hledání skrytých symbolů a významů tam, kde patrně žádné nejsou, je můj druhý nejoblíbenější sport.
Dnes víc než kdy jindy jsem zvědavá na komenty....=)
Budou-li vůbec nějaké.
Je to, co jsem napsala, aspoň trochu srozumitelné...?

 


Komentáře

1 Veni Veni | 16. února 2010 v 13:34 | Reagovat

mno já mám o brandech podobné cítění ale zahrnuje to i jakoukoliv sukni ponožku a zahrnuje to i dementí obyč brandové igelitky... mám k nim takovou jako posvátnou úctu i když to by se teoreticky mohlo změnit vlastněním víc než jednoho prťavého kousku brandu (mám ty jedny Baby podkolenky) XD

ty máš přeci spoustu burando věcí a nedělá ti problémy to nosit tak proč zrovna to paraple je takovej zádrhej? Meta sukni jsi si taky nepočmárala i když k ní záměrně nosíš počmárané tričko (možná právě z toho důvodu xD)... to by u toho paraplete mohlo fungovat taky mne?

2 Arsena Arsena | Web | 16. února 2010 v 13:39 | Reagovat

Já myslím, že ty to paraple nechceš, protože dobře víš, že ho nepotřebuješ. Jsi osoba, která už dávno pochopila, že krása života se neskrývá v umělé načančanosti, ale právě v tom, co si zažiješ. A jestli něco burando paraple symbolizuje, tak právě onu aristokratickou eleganci, která je sice hezká, ale nakonec z ní žádný užitek taky není...

3 KK KK | Web | 16. února 2010 v 14:00 | Reagovat

Hm, Lucy, tovíš že chápu jak to myslíš a navíc jsi to napsala s veršotepeckou obratností Tobě vlastní. Ovšem kdybych já ty prachy na to paraple měla, beru ho, ačkoli taky rozhodně nejsem ta dámička s oplatkou. Ale baví mě být chameleon, taková low-life socka, která si ráda hraje na největší dámu XD

A pomalované fixou... XD to by bylo těžce svatokrádežné, ale pravda, byla by to celá Lucy :D

4 Yuzu Yuzu | Web | 16. února 2010 v 14:58 | Reagovat

Tož, Lucy, u tebe bych se spíš bála, že paraple skončí pozvracené někde v škarpě (vtip, samozřejmě).
Já jsem si ho taky přála, ale teď abych se bála, že mě pak vyloučíš z LÓGru... :D

Dobrá, dobrá. Ale souhlasím s Veni, pro mě je brend taky něco nedosažitelného, z čeho bych asi neměla moc radost, kdyby mi to viselo ve skříni. Teda, u tebe se to omezuje na paraplata, u mě skoro na všechno krom doplňků. Brend bych brala asi jen second-hand.. nejspíš se necítím dost trů (Ale my všichni stejně víme, že se mi prostě jen nelíbí polovina potisků...XD)

5 Bludička Amy Bludička Amy | Web | 16. února 2010 v 15:40 | Reagovat

Jo, to je ten důvod, proč si paraple pořídím. A taky jsem alergická na slunceXD Napsala jsi to ale moc hezky:)

6 Rusalka Rusalka | Web | 16. února 2010 v 16:56 | Reagovat

Já Tě chápu. To, co jsi napsala mi vrtá hlavou.
Sama se občas cítím, že jsou celkově značkové loli šatky pro někoho, kdo je na vyšší úrovni než já. (Měla bych strach si je obléct kvůli tomu, že bych je třeba omylem zničila) Když o tom přemýšlím, pro mě je toto paraple naopak symbolem uhlazenosti a výjimečnosti.
Líbí se mi, ale ne tolik, že bych po něm od rána do večera prahla. Jediný důvod, proč mít tento aparát, vidím v tom, že chrání před sluncem, které já nemám ráda. Ale stejně bych ho nedokázala nosit po městě. Nechávala bych si ho ve skříni, jako něco, co mi nepatří a nehodí se ke mně - jako něco co jsem snad někomu "ukradla".

(Teď asi budu mluvit z cesty... ale ať na Tebe sedí jakýkoliv popis z článku, jsi prostě výjimečná ;-))

7 Lucy Lucy | 16. února 2010 v 17:37 | Reagovat

Teda, mám radost, že jsem byla takhle pochopena, jsem myslela, že tu  bude tak jeden koment stylu :"co to meleš, tak si ho nekupuj, když  ho nechceš!"
Veni :  To je právě to, jsem  ráda, že to  někdo vytáhl. Mě nevadí brand.  Vůbec ne. Ke své Meta šukni nebo AP šatům necítím  takovou  "úctu,"  normálně je  tahám po.... po škole a tak xD Ale k tomu Bejby paraplíčku to prostě cítím takhle.  Je to  zvláštní, protože takový bonnet by šlo  taky považovat za  odznáček háj sosájety, ale k tomu takhle komplikovaný  vztah  nemám. To Bejby parapale na mě takhle silně působí, protože ho mám hodně asi  hodně asociované  s...  promenádou, vycházkou, přehlídkou, jarmarkem marnosti. Jde spíš fakt o symbol, než o něco  racionálně zdůvodnitelného, já vím.  

Však  kdo kdy tvrdil, že uvažuji racionálně...?  xD
Btw,  netrpělivě čekám, až  se ozve nějaká  z českých brand  majitelek  inkriminovaného paraplete...! :)

8 Lucy Lucy | 16. února 2010 v 18:49 | Reagovat

[4]: Yuzu, zlato, ty si  paraplíčko klidně pořiď, slibuju že ti  ho nepokreslím fixou, ani tě nebudu  otravovat  filozofickýma kecama a celkově...ani  tě nevyrazím z LÓGru, přece nepřipravím náš gang  o takový  dudýýýý!
*joke*
Cha, sorry, já musela a může za to Ronie,  zmlať ju, ne mě!

9 Alice-chan Alice-chan | Web | 16. února 2010 v 19:49 | Reagovat

Já paraplíčko od Baby vlastním. Víceméně se na něj chodím jen dívat, protože teď v zimě ho tolik nevyužiju a navíc se bojím o jeho světlou barvu. :D
Zatím jsem měla příležitost ho nosit jen 2krát, z toho jednou když jsem šla do školy v džínách a tričku. :D
Rozumím jak jsi to myslela, já si stejnětak myslela že by pro mě bylo škoda lolity, když chodím v kožené bundě a steelách. Nakonec nosím obojí ;)

10 JAm JAm | E-mail | 16. února 2010 v 20:00 | Reagovat

TY JO LUCY... já už vim proč si scénáristka.....(slintá a chce lázeňskou oplatku)
jinak mám teorii že kdybych si koupila já paraple od Baby tak by se svět musel převrátit....
Jsem tvor podobně destruktívní jako ty a navíc mám ráda volné ruce... ale na druhou stranu mám ráda vycházkové hole...z toho pro mě vyplývá že paraple je pro mě jako pro tebe takový ten dream co zůstane tam kde je...a pořídim si radši vycházkovou hůl...tou můžu obtěžovat důchodce a tu jen tak nezničím:D

třeba šaty od Mary Magdalene nebo Victorian Maden sou pro mě něco v čem bych si připadala dost nepatřičně, líbí se mi to ale když si k tomu vezmu silonky a na autobusový zastávce je začnu před očima okolostojících ničit (Ty silonky) nebude to vypadat moc...echt....
No přiznejme si budu vypadat divně...

11 YorumiAkihime YorumiAkihime | Web | 16. února 2010 v 23:40 | Reagovat

Miluju tvoje asociace ^^

12 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 17. února 2010 v 9:09 | Reagovat

Přiznávám se, mám celkem slušnou sbírku paraplat, a patří do ní i dvoje paraplata od Baby :) Ovšem na mou osobu bezpochyby sedí popis "slečinky promenádující se v lázních s oplatkou v ruce", takže žádné protichůdné pocity nemám.

Zajímavé mi k Tobě ale přijde, že k Baby paraplatům máš takovýto postoj, zatímco krajkované paraple z destniky.cz klidně nosíš XD (Jestli ovšem to paraple na té jedné fotce nebylo Tvoje, ale jen vypůjčené, tak se omlouvám...)

Osobně si myslím, že by ses měla řídit svými pocity. Když se s parapletem budeš cítit nesvá (jakože se k Tobě nehodí), tak si ho nepořizuj. Já třeba taky koukám na spoustu věcí s obdivem a že se mi to líbí, ale vím že to nejsem já, že bych se v tom necítila, tak si to taky nebudu pořizovat... (ale líbí se mi to na druhých lidech)

13 Clover Clover | 17. února 2010 v 16:06 | Reagovat

Cítím se obdobně. Ne proto, ře by se mi nelíbila představa krásné dívky z vyšších kruhů (klamala bych tělem, za dne bych byla ta hodná a slušná, v noci bych se měnila na tu zvrhlou osobu, kterou jsem :D), ale protože bych brand (ani obyč paraple) neunosila. Možná bych i na něj měla, možná bych si jej i koupila, ale pak by visel ve skříni a já bych se na něj chodila koukat. Představa, že bych si někde tak krásné šaty nějak zničila by mě ničila. Mám jedny krásné šaty z Nosferatu, stály mě skoro čtyři tisíce a za celé tři roky co je vlastním jsem je na sobě měla jen třikrát.

14 Clover Clover | 17. února 2010 v 16:07 | Reagovat

Nehledě na to, že mám v hlavě spoustu návrhů na mnohem hezčí paraplata než má Baby. :D Teď je jen vyrobit. :D

15 Lucy Lucy | 17. února 2010 v 16:08 | Reagovat

[12]: Já to  krajkované  nosím do deště jako  deštník  xD  A nejradši nosím  svoje Queer Pride duhový ambrela, ela -e-e.
K Tobě mi, Pet, ty  paraplata vyloženě sedí, mám pocit, že bejbí je navrhlo, abys je nosila. A ty moje  pocity  vůči  Baby paraplatům jsou  čistě  iracionální, ne že bych  měla  něco  proti  nim, jsou  krásné  a velmi  se mi  líbí...

Btw, pokud bys někdy to svoje třéébááá polila kafem (nebo čajem), tak já ho koupím a pomaluju  fixkama.  =)Od té doby, co jsem to tu  napsala, tak mě pronásleduje  představa  Baby paraplete  s mými čmáranicemi  fixkou.  Uhm...

16 Myra Myra | 18. února 2010 v 11:08 | Reagovat

Parasol od Baby mám. Měla jsem ho venku dvakrát... protože když ho nesu rozevřené nad sebou, mám hodně podobné pocity jako ty, Lucy. Že se to ke mě nehodí. Že nejsem natolik lifestyle, abych se mohla stínit touhle krajkovanou nádherou. A to vím, že mě řadíte k nerebelujícím lolitkám XD Toho pocitu se stejně nemůžu zbavit.
Stejně jako toužím po šatech od VM nebo MM, ale z toho stejného důvodu bych nad ně chodila vzdychat do skříně a nemohla je na sebe vzít.

A člověk by řekl, že lolita je "jenom móda".... Pořád je to velmi srdeční záležitost :) Při všech názorech, ve všech ohledech.

17 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 18. února 2010 v 11:21 | Reagovat

[15]: Ok, domluveno, jestli někdy nějaké zničím, dám Ti vědět :D Heh, a co si třeba dát WTB post na egl_comm_sales "koupím poničené baby paraple, abych si ho mohla přetvořit k obrazu svému", sice lolitky by z toho mohly mít menší šok a větší výtlem, ale Ty by sis mohla splnit svůj sen s počmáraným parapletem! XD

18 Lucy Lucy | Web | 18. února 2010 v 16:55 | Reagovat

[17]: Chacha, no to  by šlo =) Chodit  se zničeným  parazólem  z Bejby by mě taková  traumata  nezpůsobovalo... Nová položka na wishlistu:  damaged Baby  parasol  xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama