Paříž, město (loli) módy

9. listopadu 2009 v 1:56 |  Postřehy z loli světa


V září jsem navštívila Paříž a rozhodla jsem se sem napsat své dojmy z Paříže ve vztahu k lolitě. Musím přiznat, že jsem byla nucena se do Paříže sbalit velmi úsporně a spodnička zůstala doma. I tak jsem ale po pařížských ulicích pobíhala v poměrně hardcore loli oblečcích - headdressy, kloboučky, korzet, podkolenky, RHSka…a byla jsem velmi zvědavá, jaké reakce budu vzbuzovat. Pařížané se ale projevili jako lolitě velmi naklonění jedinci - buď si mě nikdo nevšímal anebo mi lidé říkali, že mi to sluší.Přestože jsem nebydlela zrovna v "dobré čtvrti," nikdo mě neobtěžoval, neotravoval, dokonce i partičky pubertálních hopperů v metru, od kterých
bych čekala poznámky nebo výsměšky, na mě maximálně zvědavě zíraly a jeden odvážný hip hop mládenec mi dokonce řekl, že se mu líbí moje krajkové podkolenky =)


Také jsem (samozřejmě) navštívila Baby obchůdek, který se nachází na ulici Ledru Rollin. Tam jsem se vypravila dokonce dvakrát, protože napoprvé jsem si neopsala jeho přesnou adresu, jen stanici metra a spolehla se na to, že mě k obchůdku můj loli radar dovede…Nedovedl :) Každému, kdo se tam vypraví, rozhodně doporučuji se nenechat zmást tím, jak zastrčený ten obchůdek je. Čím více se totiž vzdalujete rušné ulici se spoustou fashion obchůdků, tím více se totiž přibližujete úžasnému a dokonalému Baby* *
Do Bábi jsem se přišla jen podívat, nic jsem kupovat neplánovala a upřímně řečeno, přestože obchůdek je to kouzelný a vůbec se mi z něho nechtělo odcházet, ani jsem nebyla v pokušení. Zdálo se mi, že těch věcí je tam málo, sukně s printy (po čemž já nejvíce pálím) tam nebyly vůbec. Pár JSK se tam našlo, ovšem všechno jen velmi jednoduché, jednobarevné. JSK s printem tam bylo jen jedno a to od Alice and the Pirates. Tyto šaty však (ve velikosti XL!!) vypadaly trochu jako stan pro čtyřčlennou rodinku.
Už delší dobu prahnu po nějakém hezkém tote bagu a pokud by se tam nějaký býval objevil, možná bych slevila na svém předsevzetí neutrácet. Ke štěstí mé peněženky a ke smůle mého šatníku tam však byly jen čtyři a nelíbil se mi ani jeden. Zato paraplíčka mne uchvátila. Jsem příznivkyní cool loli paraplat, ale myslím, že brand parazólek je pro mě škoda, jak se znám, ještě bych ho někde zapomněla v restauračním zařízení nonstopového typu.
Mašliček, bonnetů, broží, podkoleneček a jiných drobností tam byla spousta, takže jsem neodolala a s jedním vtipným bonnetem jsem se vyfotila ve zkoušecí kabince :)Pak už byl čas odejít a já zamávala Bejby obchůdku na rozloučenou, ani jsem jim tam neukradla rohožku, jak jsem slibovala Taraen, a šla si zase po svých.

Hm…wait a minute….takže Lucy si z epicentra módy neodvezla žádnou loli zbytečnost?

No baže že jo.

Slyšte, děti, jak to všechno bylo. Když jsem měla těsně po příjezdu do Paříže volnou chvilku na internetu, napadlo mě prozkoumat, jestli francouzské lolitky nemají nějakou svoji LJ komunitu. Chtěla jsem vidět třeba fotky ze srazů atd., ovšem místo toho jsem se dostala na stránky francouzské verze egl_com_sales. A v prvním příspěvku, který jsem tam viděla, nějaká slečna tam prodávala kupu věcí za dobrou cenu. Zaujaly mě Baby podkolenky, BNWT, za 12 euro. Když jsem zjistila, že slečna je dokonce z Paříže, bylo rozhodnuto.
Sešly jsme se hned druhého dne u Bastilly - jak romantické místo na lolitkovské setkání! Když jsem se tam přiřítila, čekala na mě Lilla od hlavy až k patě v brandu, respektive, chodící reklama na Anželik Prity.
Ovšem navzdory své branwhorovisti se slečna Lilla ukázala jako velmi milá a příjemná osůbka.
Hezky jsme rozebraly situaci lolitek v Čechách a ve Francii, pokecaly o brandu ( o tom, že my ho nemáme a ony jo =) a o tom, co se nám na lolitě líbí a co ne. Pak jsem ji vysypala z prasátka svých dvanáct ojro......
A tak jsem získala svoje první brand podkolenky od Bejby!


Nenosím je často, protože se mi vlastně skoro k ničemu nehodí. Avšak pokaždé, když je beru do ruky, vzpomenu si na krásné dny v Paříži, na Bastilu, Eiffelovku a příjemné setkání s francouzskou brandwhourkou Lillou :)


 


Komentáře

1 Adria-chan Adria-chan | 9. listopadu 2009 v 2:31 | Reagovat

Jo zrovna tyhle podkolenky by se mě hodily xD Jinak good článek a velká závist *chce do Paris*

A má první koment hahahaaha!

2 Pet Pet | Web | 9. listopadu 2009 v 7:05 | Reagovat

Takový krásný výlet! Taky bych si moc přála někdy si zajet do Paříže~

3 YorumiAkihime YorumiAkihime | Web | 9. listopadu 2009 v 15:27 | Reagovat

Ty tvoje zápisky se tak hezky čtou <3

Btw, hezké podkolenky :D

4 Nivelleen Nivelleen | E-mail | Web | 9. listopadu 2009 v 17:00 | Reagovat

Legendární Paris a brandwhorka! Konečně si ji můžu prohlédnout líp...
_____
Děkuju za komentík na mém blogísku, velice mě to potěšilo ^^ Velice lajkuju, jaks to rozjela, jen tak dál XD Niv má ráda dlouhé komentáře..

5 Taraen Taraen | 9. listopadu 2009 v 20:23 | Reagovat

Teda můžu ti říct, že jsi stokrát hezčí než francouzská brandwhorka :-).
Jinak do Paříže bych se taky moc chtěla podívat a doufám, že mi to jednou vyjde :-).

6 Lucy Lucy | Web | 10. listopadu 2009 v 1:35 | Reagovat

Yorumi  a  Adria:  Pokolenky  jsou super, jen kdybych měla víc matching  věcí!!
Pet:  Paříž je nádherné  město,  zažila jsem  to tam zrovna v době, kdy  bylo  teplo  a  přitom ne  horko,  takže jsem  si  krásy Paříže doopravdy užila...
*chce tam zpátky* xD

Nivellen:  Aspoň si  už  nemůžeš stěžovat,  že ti nic nekomentuju =)

Tar: Díky * * Mě  se naopak  francouzská  brenvhourka líbila, měla hezké  brejličky  a líbilo  se mi,  že má  na lolitu  nezvyklý účes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama